cs

en

Aktuality

ALISI-VZ-06: Centrum pro laserové obrábění

30.3. 2010 08:56 Veřejné zakázky

Dne 19.3.2010 byla zveřejněna výzva k podávání nabídek do výběrového řízení na pořízení centra pro laserové obrábění. Bližší informace naleznete na www staránkách ÚPT nebo v Informačním systému o veřejných zakázkách.

Příprava na slavnostní zahájení stavby

29.3. 2010 10:22 Co se děje

Realizační tým zahajuje v těchto dnech přípravu na slavnostní zahájení stavby laboratoří ALISI. To bude mít formu slavnostního poklepání základního kamene, které proběhne dne 19.4.2010 v 11:00 v přednáškovém sále Ústavu přístrojové techniky. Dosavadní přípravy slibují zajímavý program a originální pojetí této vyjimečné události.

Účast na akci přislíbila řada významných hostů, m.j. předseda AV ČR Jiří Drahoš, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Mezi pozvanými jsou také představitelé brněnských výzkumných institucí a vysokých škol a zástupci aplikačních partnerů ÚPT a primátor města Brna Roman Onderka.

O dalším průběhu realizace projektu vás budeme průběžně informovat. Sledujte naše www stránky.

Návštěva zástupců MŠMT v ÚPT

17.3. 2010 15:09 Co se děje

Dne 9.3.2010 navštívili ÚPT zástupci Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy. Skupina osmi projektových a finančních manažerů a stavebních inženýrů v čele s vedoucím administrace projektů OP VaVpI Ing. Jiřím Kořínkem se během společně stráveného dopoledne seznámila se zástupci týmu ALISI a s místem realizace projektu.

Návštěvu uvítal ředitel ÚPT RNDr. Luděk Frank, DrSc. a ředitel projektu ALISI Prof. RNDr. Pavel Zemánek, Ph.D. a stručně představili projekt. Následovala prohlídka čtyř vybraných laboratoří (svařování elektronovým svazkem, nukleární magnetická rezonance, laserová interferometrie, elektronový litograf), během které proběhly praktické ukázky technologií a jejich využitelnosti v aplikační sféře. Návstěvu završilo seznámení s místy plánované stavební činnosti.

Návštěva se stala důležitým krokem k prohloubení úspěšné komunikace mezi zástupci MŠMT a realizačního týmu ALISI.

Zahájení realizace projektu

10.2. 2010 11:31 Co se děje

Dne 1.1.2010 byla zahájena realizace projektu Aplikační a vývojové laboratoře pokorčilých mikrotechnologií a nanotechnologií (ALISI).

Cílem projektu je vybudovat moderně vybavené centrum zasahující do oblastí diagnostiky a technologií, které využívají metod magnetické rezonanční tomografie, laserové interferometrie a spektroskopie, měření a vyhodnocování biosignálů, elektronové mikroskopie a litografie, svařování elektronovým a laserovým paprskem, magnetronového naprašování a kryogeniky ke konstrukci nových přístrojů a systémů.

Rozhodnutí o financování projektu

30.1. 2010 18:54 Co se děje

Dne 24.11 2009 podepsala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy PhDr. Miroslava Kopicová Rozhodnutí o poskytnutí dotace z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (VaVpI) na projekt Ústavu přístrojové techniky AV ČR, v.v.i. s názvem Aplikační a vývojové laboratoře pokročilých mikrotechnologií a nanotechnologií (ALISI).

Dotaci z celkem 44 žádostí přijatých v první výzvě programu dosud dostaly pouze čtyři projekty.

« Novější 1 3 5 6 7 8 9 Starší »

Evropská unie

Operační program Výzkum a vývoj pro inovace